Doprava po celé ČR ZDARMA. Volejte 606 575 550 nebo pište na obchod@nadrzeonline.cz

Proč vsadit na samonosné podzemní nádrže na dešťovou vodu

Proč vsadit na samonosné podzemní nádrže na dešťovou vodu

Pokud nechcete plýtvat pitnou vodou, chcete šetřit životní prostředí i finance, řešíte absenci vodovodního řadu či nedostatek podzemní vody ve studni, vsaďte na samonosné podzemní nádrže na dešťovou vodu. Podzemní vody ubývá a možná bude její odběr v budoucnu zpoplatněn. Doplňování podzemní vody přes vsakovací zařízení vyžadované legislativou trend jejího ubývání částečně zmírňuje.

Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu nabízí řešení i v jílovitých zeminách s nevhodnými vsakovacími podmínkami. Ve špatně propustných podložích totiž vsakovací zařízení správně nefungují a jsou neekonomická. Jejich plocha je vzhledem k velikosti pozemku neúměrně velká. Podzemní nádrže na dešťovku poslouží jako retenční prostor k zachycení srážek pro akumulaci a využití srážkové vody.

Výhody podzemních nádrží oproti nadzemním

Podzemní nádrže jsou pro dešťovou vodu, kterou chceme dále využívat daleko vhodnějším prostředím. Dešťová voda se díky teplotě kolem 10 °C a absenci světla téměř nekazí. Obvykle lze srážkovou vodou nahradit až 50 % pitné vody. Pokud potřebujete poradit s výběrem či instalací nádrže, neváhejte nás kontaktovat. 

E-mail: obchod@nadrzeonline.cz

Tel:+420 606 575 550

Samonosné nádrže na vodu

V současné době jsou neoblíbenější variantou podzemních zásobníků samonosné nádrže na dešťovou vodu. Jejich instalace je velmi snadná, rychlá a levná, navíc ji zvládnete i svépomocí. Usazují se na zpevněný podklad s obsypáním: oblázkový štěrk, štěrkové směsi bez drti, s velikostí zrn 2 mm až 16 mm a jsou pochůzné a některé také pojezdové. Samonosné nádrže na zahradu jsou určeny do zelených ploch bez výskytu spodní vody nebo jílovité zeminy, nehodí se ani pod parkovací stání a komunikace. Vhodné místo na ně určitě najdete.

Samonosné nádrže Nautilus

Vodní systémy Nautilus německé výroby s nejmodernější rotační meziprocesní technologií nabízejí vysoce kvalitní samonosné nádrže na dešťovou vodu se zárukou 25 resp. 50 let. Ke každé dostanete zdarma základní poklop revizního vstupu v černé či zelené barvě. Dodávají se bez vyvrtaných vtoků a přepadů, ale můžete si na ně zdarma nechat vyvrtat otvory až do velikosti 150 mm pro originální těsnění.

Začněte s využitím dešťové vody

Dešťová voda může po minimální úpravě nahradit v celé řadě případů pitnou vodu. Nasbíraná dešťovka je užitková voda, která je v případě závlahy navíc dokonce vhodnější než pitná. Kompletní sety nádrží na dešťovou vodu vám poskytnou možnost využití vody na zálivku zahrady, na praní, úklid, mytí vozidel či splachování WC. Pokud se vám nehodí kompletní set, doporučujeme doplnit alespoň filtr dešťové vody pro zlepšení kvality a trvanlivosti akumulované vody.

Celý sortiment samonosných nádrží na vodu a příslušenství naleznete v našem e-shopu 

Jak se instaluje samonosná nádrž na vodu? Prohlédněte si instalační manuál v pdf. Řada Atlantis CZ manuál ke stažení ZDE

DF7E920F-113C-49CE-A29D-5C13F5EEC501